fbpx

Przebieg wizyty

Jak wygląda pierwsza wizyta w FizjoStrefie?

Pierwszą wizytę zaczynam od wywiadu. Pozwala mi to lepiej poznać historię Twojego urazu czy schorzenia oraz obecny stan zdrowia. Zapytam też o Twój styl życia i aktywność fizyczną. Dzięki temu wiem, na co zwrócić uwagę przy badaniu i planowaniu terapii. Na podstawie wywiadu ustalę, czy Twój stan zdrowia należy skonsultować z innym specjalistą.

Komunikacja i empatia odgrywają bardzo ważną rolę podczas terapii. Dlatego nie krępuj się i pytaj. Odpowiem na każde Twoje pytanie.

Kolejnym elementem wizyty jest badanie. Odbywa się ono zarówno na stojąco, jak i na leżąco. W jego trakcie proszę Cię o wykonanie pewnych ruchów. To ważne, bo później po pierwszej terapii sprawdzam te ruchy, co poprzednio. Pozwala mi to ocenić jaki wpływ na Twój organizm miała zaproponowana terapia.

Lata praktyki zawodowej nauczyły mnie, iż najlepszym rozwiązaniem jest terapia 1:1. To najlepsza forma, aby jak najlepiej zaopiekować się Tobą w trakcie wizyty. Indywidualna praca z każdy pacjentem pozwala na dostosowanie terapii do Twoich potrzeb i celów.

Warto wiedzieć!

• przyjdź w wygodnym stroju bądź zabierz taki na przebranie  – luźna koszulka, dresy albo legginsy, mają nie krępować Twoich ruchów,

• nie musisz mieć skierowania na fizjoterapie,

• nie musisz mieć badań RTG, MRI, USG od innych specjalistów.